O nás


Historie sdružení

Občanské sdružení Arte Natura bylo založeno v listopadu roku 2000, kdy byly naše stanovy zaregistrovány Ministerstvem vnitra ČR. Sdružení vzniklo z iniciativy několika mladých lidí, kteří se potkali na Lesoochranářském táboře v srpnu 2000 v Beskydech.

Naše první akce proběhly již v říjnu roku 2000, kdy dva ze zakládajících členů sdružení pomáhali se záchranou původních bukových lesů v Jizerských horách a v listopadu stejného roku, kdy jsme vysázeli přes tisíc žaludů – budoucích dubů – do větrolamu mezi Dolním Němčím a Vlčnovem.

Od té doby jsme vedle členských aktivit uskutečnili již celou řadu akcí pro veřejnost – brigád, výstav, přednášek, ochutnávek a informačních akcí. Zahájili jsme vydávání časopisu o přírodě a lidech Průhledy. První číslo časopisu vyšlo v březnu 2001 a v současné době připravujeme již jeho 5. číslo.

Snažíme se naši činnost stále rozšiřovat a doplňovat tak, aby byl obohacen i kulturní život ve Vlčnově a jeho blízkém okolí, navázali jsme spolupráci s několika dalšími organizacemi i územními společenstvími občanů v regionu.

Počet členů sdružení od jeho založení v roce 2000, kdy jej zakládali čtyři členové, vzrostl na více než deset. Většina aktivních členů sdružení žije na Slovácku, ale někteří naši členové i další podporovatelé jsou z Čech, Slovenska nebo Francie.

Arte Natura je otevřeným společenstvím lidí, vítáme proto všechny zájemce, kteří by se k nám chtěli přidat nebo nás jakýmkoliv způsobem podporovat.

Zpět 
Nahoru